Косуле – смачна спадщина Лангедоку

Традиційна страва, що сторіччями прикрашає кухню південнофранцузької провінції Лангедок. Це ніби як запашна м’ясна печеня, густа квасолева юшка та селянське овочеве рагу, змішані в одному…

косуле - смачна спадщина Лангедоку

…ні, не у флаконі. Косуле́ (приголос на останній слог: Cassoulet) готують у спеціальних горщиках-косулетках (cassole). Головні інгредієнти – біла квасоля та два чи три види м’яса. Популярні комбінації м’яса із птицею, доволі часто господарки замість м’яса кладуть в косуле свинячі ковбаски.

Взагалі Лангедок – чималенька провінція, отже й рецептів страви є чимало. Готують косуле з свинини, гуся, яловичини, телятини, оленини, качки, індика… Багато зелені та прянощів – також непоганий крок до успіху Вашого косуле.

У косуле має бути чимало жиру – свинячого, або гусячого. Ця страва немає нічого спільного із ЗОЖ, але ж який аромат! Як не крути, але чимало справді гарних речей у цьому житті або незаконні, або аморальні, або ж ведуть до ожиріння. От косуле – одне з таких радощів життя.

Не будемо вдаватися до тонкощів приготування косуле – адже в кожного кухара свої секрети. Якщо хочете поласувати косуле у виконанні майстрів – завітайте до VD Restaurant Park. Поєднання курячої печінки, ніжної телячої вирізки та іспанського бекону із соусом Деміглас (demi-glace) – це неперевершено!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *